تبلیغات
پاتوق دختر و پسرهای ایرانی - گردن درازترین زنان دنیا
پاتوق دختر و پسرهای ایرانی

تایلند کشوری زیبا در منطقه تروپیکایی است که بر خلاف مالزی دارای فرهنگی غنی و تاریخی چند هزار ساله می باشد که این کشور را از دیرباز مورد توجه گردشگران از اقصی نقاط جهان قرار داده است. زبانی تاریخی (تایی) بناهای فوق العاده تاریخی و زیبایی های طبیعی همواره عوامل سفر ساز به کشور تایلند را تشکیل داده اند اما در این میان دیدنی ها و جاذبه های جدیدی نیز به تایلند اضافه شده که گردشگران چندی را به سوی خود می کشاند از آن جمله می توان به زنان گردن دراز برمه ای اشاره کرد که به تایلند آمده اند و هنوز حلقه های برنجی را به عنوان رسمی به جای مانده از سالیان دور در گردن دارند.

در انتهای یك جاده در عمق جنگل‌های تایلند، گروهی از زنان در سایه نشسته‌اند كه یك لوله‌ برنجی مانند مار دور گردون بسیار بلند آنها پیچیده شده است و با این شكل، به آنها نمی‌توان خیره نشد.

بی‌بی‌سی در گزارشی ازاین قبیله می نویسد: سال‌هاست كه دیدن زنان گردن‌دراز از روستای كایان (‌Kayan) در گوشه‌ای دورافتاده در شمال غربی تایلند در نزدیكی مرز برمه سبب جذب گردشگر به این منطقه شده است.

گردشگران كمك كرده‌اند تا درآمد اندكی را برای این سه زن و خانواده‌های آنها كه همه از برمه به تایلند پناهنده شده‌اند، فراهم كنند اما سازمان ملل اعلام كرده كه گردشگران دیگر نباید برای دیدن این 3 زن بیایند زیرا این كار گردشگران ، آنها را در انتهای جنگل اسیر كرده است.

سازمان پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) اعلام كرده است كه مسئولان تایلندی در دو سال گذشته مانع خروج این سه زن و خانواده‌ آنها از كشور شده‌اند. به علاوه، پیشنهادهایی را مبنی بر حضور آنها در فنلاند و نیوزلند نیز داشته‌اند .این بدگمانی سازمان ملل به‌خاطر آن است كه این زنان فقط به‌دلیل نقش موثری كه در جذب گردشگران دارند و درآمدی كه از طریق آنها برای گردشگری محلی حاصل می‌شود، در تایلند نگهداری می‌شوند.

در این قبیله هر سال یک حلقه به گردن دختران اضافه می کنند تا گردنشان دراز تر و زیبا تر بشود! به طوری كه بعد از سالها دارای گردنی دراز و كشیده می شود و لازم به ذكر است این دختران هرگز نمی توانند این حلقه ها را از گردن خود باز كنند زیرا به دلیل ضعف عضلات گردن در نگه داشتن سر , به محض باز كردن حلقه ها با افتادگی گردن و سرشان روبرو می شوند.


 

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه 12 مرداد 1388 توسط محمد رضا
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

موضوعات

آمار سايت